Botox, Usuwanie zmarszczek, Modelowanie twarzy, Depilacja laserowa

Partner


Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem botoxu (toksyna botulinowa) są zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie wywołują długotrwałych skutków ubocznych. Świadczy o tym ich powszechne stosowanie i coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn
Zobacz również: jadeit.com.pl


usuwanie zmarszczek botoksemUżywane przez nas chętnie terminy botoks lub dysport są w rzeczywistości handlowymi nazwami toksyny botulinowej produkowanej przez bakterie beztlenowe Bacillus botulinus. Często nazywa się ją także jadem kiełbasianym, z toksyną tą mamy bowiem do czynienia w zepsutych konserwach i wędlinach. Jeśli połkniemy jad kiełbasiany musimy liczyć się z tym, że naraziliśmy nasz organizm na kontakt z bardzo silną trucizną, jeśli jednak wstrzykujemy go w niewielkich dawkach, nie musimy obawiać się o ewentualne szkodliwe działanie tej substancji. Jeszcze przed kosmetologią botoksem zainteresowały się okulistyka i neurologia.

usuwanie zmarszczek botoxWykorzystywano go do eliminowania nadmiernego napięcia mięśni u małych pacjentów z porażeniem mózgowym, z powodzeniem stosowano go przy tym również w przypadku pacjentów z udarem mózgu. Z czasem zaczęto leczyć w ten sposób zeza dostrzegając, że poprawie ulega nie tylko stan oczu, ale i zmarszczki znajdujące się w ich okolicach. Z czasem opracowano więc odpowiednie dawki i zalecenia dotyczące wykorzystania botoks dla poprawy kobiecej lub męskiej urody. Na świecie zabiegi takie wykonywane są już od końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, w Polsce zaś – od roku 1996. Wśród najpopularniejszych możliwości botoksu na ogół wymienia się: likwidowanie zmarszczek na czole, eliminowanie kurzych łapek, walkę ze zmarszczkami dolnej powieki oka, usuwanie zmarszczek ulokowanych nad górną wargą i na szyi oraz podnoszenie opadających kącików ust.

© Copyright Chirurgia-Estetyczna.com.pl. All Rights Reserved.