Botox, Usuwanie zmarszczek, Modelowanie twarzy, Depilacja laserowa

Partner


Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem botoxu (toksyna botulinowa) są zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie wywołują długotrwałych skutków ubocznych. Świadczy o tym ich powszechne stosowanie i coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn
Zobacz również: jadeit.com.pl


W jakim wieku można zacząć używać Botoxu?

Botoks można rozpocząć już w wieku 18 lat, ale prawdopodobnie nie trzeba. W Health & Aesthetics oceniamy każdego pacjenta indywidualnie i zalecamy najlepsze leczenie dla Ciebie. Dla niektórych osób może to oznaczać rozpoczęcie leczenia Botoxem już na początku lat 20, jeśli jesteś podatny na zmarszczki i chcesz zapobiec ich wystąpieniu.

Średnia wieku naszych pacjentów w Health & Aesthetics wynosi 35 lat.

W jakim wieku należy przestać używać Botoxu?

Nie ma górnej granicy wieku dla osób, które chcą mieć Botox. W rzeczywistości wiele kobiet korzysta z odświeżonego wyglądu, który mogą uzyskać z Botoxu i zabiegów uzupełniających, gdy są one w wieku 60 lat lub starszych.

Właściwy wiek do rozpoczęcia Botoxu zależy od Twojej skóry:

Botox w 20s - środek zapobiegawczy, aby zatrzymać zmarszczki występujące później

Ponieważ prawdopodobnie masz kilka zmarszczek w tym wieku, możesz być dobrym kandydatem do "baby Botox", który używa mniejszych dawek niż standardowe leczenie. Możesz przeczytać więcej o tym, co to jest "baby Botox".

Zmarszczki po dwudziestce

Wiele kobiet po dwudziestce będzie odczuwać zmarszczki tylko wtedy, gdy będą poruszać twarzą, na przykład, gdy będą się poruszać:

 • marszczenie brwi

Zmarszczki te nazywane są zmarszczkami dynamicznymi, ponieważ pojawiają się tylko wtedy, gdy poruszasz mięśniami twarzy. Więc o Botox jest twój 20s jest środkiem do zapobiegania zmarszczek występujących w przyszłości.

Uszkodzenia spowodowane przez słońce i palenie są głównymi przyczynami przedwczesnego starzenia się. Kobiety palące są szczególnie narażone na powstawanie przedwczesnych zmarszczek podczas palenia:

 • pozbawia skórę tlenu z powierzchni skóry redukuje ilość krwi płynącej do skóry, pozbawiając ją tlenu i składników odżywczych

Grupa wiekowa 25-34 lata ma najwyższy odsetek palaczy - w rzeczywistości zaledwie 20%.

Weź pod uwagę Botox w wieku 20 lat, jeśli:

 • doświadczyłeś/aś uszkodzeń spowodowanych przez słońce na twarzy. regularne opalanie bez filtra ochronnego, ponieważ może to spowodować przedwczesne starzenie się skóry.
 • palisz - może to również powodować przedwczesne starzenie się skóry, martwiąc się o zmarszczki w późniejszym okresie życia i chcąc im teraz zapobiegać.

Czy istnieje limit wieku na Botoxie?

Nie. Botoksu nie należy jednak stosować ze względów kosmetycznych u osób poniżej 18 roku życia.

Jak Botox może pomóc

Botoks prewencyjny działa poprzez pomoc w powstrzymaniu rozwoju głębokich zmarszczek u młodszych pacjentów, dzięki czemu zmarszczki nie stają się głębokie z wiekiem.

Botoks ma na celu ograniczenie ruchów mięśni w obszarach twarzy, które są regularnie używane, takich jak czoło i między brwiami. Ponieważ mięśnie nie mogą się kurczyć, skóra nie może marszczyć się tak, jak gdyby mięśnie miały pełny zakres ruchu.

Czy to bezpieczne mieć Botox w wieku 20 lat?

Istnieje ryzyko, że Botox jest zbyt młody. W niektórych przypadkach mięśnie, które były leczone mogą być podatne na zanik (znany również jako osłabienie mięśni) z braku użycia. Te nieużywane mięśnie mogą dać twarzy mniej objętości, ponieważ stają się one coraz mniejsze i słabsze z powodu braku użycia. Jeśli twoja twarz ma mniejszą objętość, może to w rzeczywistości spowodować, że będziesz wyglądać na starszą.

Nie ma limitu wiekowego dla posiadania Botoxu, ale nie powinien być stosowany ze względów kosmetycznych na osoby poniżej 18 roku życia. Zostały podjęte kroki w celu zakazania stosowania zastrzyków kosmetycznych dla osób poniżej 18 roku życia.

Pytania do lekarza estetyka

 • Jakie alternatywy dla zastrzyków z botoksu mogę spróbować?
 • Jakie konkretne zmiany w stylu życia mogę wprowadzić, aby zatrzymać moje starzenie się skóry przedwcześnie?
 • Czy "baby Botox" jest dobrym rozwiązaniem dla mnie?

Botoks we wczesnych zmarszczkach po 30-tce, zanim zaczną się one pojawiać.

Jeśli masz 30 lat, to prawdopodobnie już zauważyłeś swoje pierwsze linie i zmarszczki. Większość kobiet nie wykształci stałych głębokich linii i zmarszczek do późnej trzydziestki, więc może to być dobry moment na rozważenie Botoxu.

Zmarszczki po trzydziestce

W tym wieku zmarszczki są widoczne nawet wtedy, gdy nie robisz miny - szczególnie w okolicach brwi i oczu.

Opalanie się, palenie i picie alkoholu może powodować przedwczesne zmarszczki. Jednak jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek u osób po trzydziestce jest stres. Udowodniono, że stres spowalnia naturalną barierę ochronną skóry, czyli jej zdolność do samoleczenia się. Bariera ta pomaga utrzymać wilgoć w skórze, ale jej pęknięcie może spowodować przedwczesne starzenie się skóry.

Według American Fitness Professionals & Associates (AFPA): "Wieczny gniew i niepokój może tworzyć się permanentnie na twarzy w postaci cienkich linii i głębokich zmarszczek. Kiedy twarz wyraża chroniczne smutne lub gniewne emocje, ciągłe skurcze mogą przekształcić się w zmarszczki powstałe w wyniku pamięci mięśniowej".

Weź pod uwagę Botox po 30-tce, jeśli:

 • byłeś/aś fanem opalania się,
 • picia alkoholu i palenia tytoniu w wieku 20 lat
 • stresujący tryb życia - badania pokazują, że kobiety w wieku od 35 do 44 lat cierpią najbardziej z powodu stresu w każdej grupie wiekowej

Jak Botox może pomóc

Głównym celem posiadania Botoxu w wieku 30 lat jest pomoc w powstrzymaniu mięśni od nawykowego tworzenia się zmarszczek. Na przykład, za każdym razem, gdy się zmarszczysz, bruzdy szklistkowate (zwane również "podwyższonymi") - pionowe linie między brwiami - będą się zmarszczać i pogłębiać.

Ponieważ Botox ogranicza ruch w mięśniach, nie będziesz w stanie przenieść ich tak bardzo, a Twoje zmarszczki nie będą mogły się dalej pogłębiać.

Kurze łapy w twoich 30-tkach

W tym wieku najprawdopodobniej zaczniesz widzieć kurze łapy wokół kącików oczu. W tym obszarze możesz najpierw zauważyć linie, ponieważ skóra jest tu cieńsza i zawiera mniej gruczołów wydzielania tłuszczów, co sprawia, że jest ona bardziej podatna na zmarszczki.

Leczenie kurze łap za pomocą Botoxu jest skutecznym sposobem na zmiękczenie zmarszczek w tym obszarze. Jednak porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, co chcesz osiągnąć, ponieważ zmarszczki wokół oczu są kluczowym elementem naturalnego uśmiechu. Zbyt dużo Botoxu w tej dziedzinie może oznaczać, że Twój uśmiech wygląda niezrównoważony lub nieszczerze.

Doświadczony praktykujący zmiękczy twoje kurze łapy, a nie zamrozi ich całkowicie i nada im ten nienaturalny wygląd.

Pytania do lekarza estetyka

 • Które obszary twarzy skorzystałyby najbardziej z leczenia Botoxem?
 • Czy istnieje odpowiednia alternatywa lub leczenie uzupełniające, aby pomóc zmniejszyć zmarszczki?
 • Jak często będę musiał otrzymywać zastrzyki?

Niezależnie od wieku, Botox oferuje naturalnie wyglądające wyniki, abyś wyglądał na odświeżony i zrelaksowany.

© Copyright Chirurgia-Estetyczna.com.pl. All Rights Reserved.