Botox, Usuwanie zmarszczek, Modelowanie twarzy, Depilacja laserowa

Partner


Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem botoxu (toksyna botulinowa) są zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie wywołują długotrwałych skutków ubocznych. Świadczy o tym ich powszechne stosowanie i coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn
Zobacz również: jadeit.com.pl


usuwanie zmarszczek botoxBotoks nie jest zabiegiem skomplikowanym, nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy przygotować się do niego maksymalnie starannie. W tym celu niezbędna jest między innymi konsultacja z lekarzem zawodowo zajmującym się medycyną estetyczną, który oceni stan naszego zdrowia i skonfrontuje nasze oczekiwania w stosunku do zabiegu ze stanem faktycznym. Dziesięć dni przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania witaminy E, wskazane jest przy tym również odstawienie multiwitaminy, leków o działaniu przeciwzapalnym oraz ziela dziurawca.

botox warszawaJuż na tydzień przed zabiegiem wskazane jest za to zwiększenie dawki witaminy C, pozwoli nam to bowiem wyeliminować ryzyko powstania nieestetycznych siniaków. Ostatnie cztery godziny przed zabiegiem to z kolei czas, w którym niewskazane jest picie alkoholu. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu botoxu. Wykorzystuje się w tym celu jednorazowe strzykawki i bardzo cienkie igły gwarantujące precyzyjność działań podejmowanych przez lekarza. Niewielka ilość preparatu zostaje rozpuszczona w roztworze soli fizjologicznej, a następnie wstrzykiwana w te miejsca, które wymagają leczenia.

zabieg botoxW czasie trwania zabiegu pacjent zajmuje pozycję siedzącą, a lekarz wykorzystuje preparat bezalkoholowy, aby przed zastrzykiem odtłuszczać i zdezynfekować skórę. W czasie trwania zabiegu (od kilku do kilkunastu minut) pacjenci zazwyczaj nie odczuwają bólu. Tuż po wykonaniu zabiegu skóra zostaje schłodzona, a następnie smarowana witaminą K, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko powstawania siniaków. Pierwsze trzy godziny to czas, w którym niewskazane jest nie tylko masowanie, ale nawet kładzenie głowy na poduszkę, przez cztery godziny zaś nie powinno się przyjmować napojów alkoholowych. Dwa pierwsze dni po zabiegu to czas, w którym odradza się korzystanie z transportu lotniczego, a cztery pierwsze dni to okres, w którym niewskazana jest nie tylko sauna, ale i solarium. W pierwszym okresie doradza się też rezygnację z uprawiania sportów.

 

 

 

© Copyright Chirurgia-Estetyczna.com.pl. All Rights Reserved.