Botox, Usuwanie zmarszczek, Modelowanie twarzy, Depilacja laserowa

Partner


Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem botoxu (toksyna botulinowa) są zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie wywołują długotrwałych skutków ubocznych. Świadczy o tym ich powszechne stosowanie i coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn
Zobacz również: jadeit.com.pl


W jakim wieku można zacząć używać Botoxu?

Botoks można rozpocząć już w wieku 18 lat, ale prawdopodobnie nie trzeba. W Health & Aesthetics oceniamy każdego pacjenta indywidualnie i zalecamy najlepsze leczenie dla Ciebie. Dla niektórych osób może to oznaczać rozpoczęcie leczenia Botoxem już na początku lat 20, jeśli jesteś podatny na zmarszczki i chcesz zapobiec ich wystąpieniu.

Średnia wieku naszych pacjentów w Health & Aesthetics wynosi 35 lat.

W jakim wieku należy przestać używać Botoxu?

Nie ma górnej granicy wieku dla osób, które chcą mieć Botox. W rzeczywistości wiele kobiet korzysta z odświeżonego wyglądu, który mogą uzyskać z Botoxu i zabiegów uzupełniających, gdy są one w wieku 60 lat lub starszych.

Właściwy wiek do rozpoczęcia Botoxu zależy od Twojej skóry:

Botox w 40s-treat zmarszczki zanim staną się one głęboko osadzone

Po ukończeniu czterdziestki prawdopodobnie będziesz miał bardziej wyraźne zmarszczki. Dzieje się tak, ponieważ z wiekiem komórki skóry regenerują się dłużej, a kolagen i elastyna naszej skóry zaczynają się szybciej rozpadać.

Jaki jest najpopularniejszy wiek, by mieć Botox?

Według jednego ze źródeł prawie 60% użytkowników Botoxu jest w wieku od 40 do 54 lat.

Zmarszczki po 40-tce

Wiele kobiet decyduje się spróbować Botoxu po raz pierwszy w wieku 40 lat, ponieważ zaczynają zauważać zmarszczki stają się coraz głębiej osadzone - nawet bez ruchu mięśni twarzy.

Naturalne starzenie się jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek w wieku 40 lat. Jednak Twój styl życia może przyspieszyć proces starzenia się, a alkohol i stres sprawiają, że kobiety w tym wieku są bardziej podatne na zmarszczki:

 • Codziennie kobiety w wieku 45 lat i starsze są ponad dwa razy bardziej skłonne do picia alkoholu niż osoby w wieku 40 lat i młodsze. 
 • Alkohol odwadnia skórę, pozbawia ją witamin i składników odżywczych i może trwale uszkodzić i zabić komórki. 
 • Stres w wieku 40 lat spowodownany wychowywaniem dzieci, pracą i starzejącymi się rodzicami, dodatkowy nacisk, który może wywierać efekt na twoją skórę.

Weź pod uwagę Botox w 40-tki, jeśli:

 • pijesz regularnie alkohol i zauważyłeś/aś, że twoja skóra jest odwodniona i bardziej podatna na zmarszczki prowadzisz stresujący tryb życia i chcesz wyglądać na bardziej odświeżoną i mniej zmęczoną.

Jak Botox może pomóc

Przy 40 kremach i zabiegach pielęgnacyjnych o działaniu przeciwstarzeniowym jest mało prawdopodobne, aby miały one duży wpływ na powstawanie zmarszczek. Dlatego wiele kobiet decyduje się na spróbowanie Botoxu na tym etapie swojego życia.

Być może zacząłeś dostrzegać głębsze linie w następujących obszarach:

 • Wokół oczu, zwłaszcza kurze łapy
 • Linie czoła
 • Linie brunatne

Kobiety, które zdecydują się na Botox w wieku 40 lat, zazwyczaj mają go w tych dziedzinach.

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś Botoxu, sam zabieg może nie wystarczyć do zwalczania linii i zmarszczek w tym wieku. Ponieważ zmarszczki są prawdopodobnie dość zakorzenione, może okazać się, że potrzebujesz zabiegów laserowych lub wypełniaczy skórnych, aby osiągnąć pożądane wyniki.

Pytania do lekarza estetyka

 • Jeśli wcześniej nie stosowałem żadnych zabiegów, jak mogę uniknąć "przedawkowania"? 
 • Czy zabiegi takie jak peelingi chemiczne byłyby dla mnie lepszą opcją? 
 • W jakich obszarach musiałbym się poddać zabiegowi?

Niezależnie od wieku, Botox oferuje naturalnie wyglądające wyniki, abyś wyglądał na odświeżony i zrelaksowany.

Botoks w twoich zmarszczkach po 50-tce - często głęboko osadzonych, zanim staną się one zbyt widoczne.

W wieku 50 lat wiele zmarszczek jest głęboko osadzonych, a konsystencja Twojej skóry znacznie się zmieniła. Prawdopodobnie zaczniesz dostrzegać plamy starcze z powodu uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych i zauważysz, że Twoja skóra jest obwisła, ponieważ wraz z wiekiem jej poziom kolagenu i elastyny nadal spada.

Zmarszczki po 50-tce

Menopauza ma znaczący wpływ na skórę. Kiedy poziom estrogenów spada, skóra ma większe trudności z utrzymaniem wilgoci, co powoduje, że łatwiej wysycha i zmarszczki.

Niższy poziom estrogenu może:

 • zmniejszyć elastyczności skóry, co może powodować powstawanie większej ilości plam starczych, szczególnie na obszarach skóry regularnie narażonych na działanie promieni słonecznych, co czyni ją bardziej podatną na uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych i paleniem tytoniu, z których oba mogą powodować powstawanie zmarszczek.

Uszkodzenia spowodowane w szczególności przez opalanie się mogą stać się znacznie bardziej widoczne po 50 roku życia. Według jednego z badań, uszkodzenia spowodowane przez słońce odpowiadają za 80% starzenia się skóry i mogą powodować zmarszczki, zmniejszenie elastyczności skóry, żółknięcie i nierównomierną pigmentację.

Regularna ekspozycja na słońce może powodować fotostarzenie się skóry, - rodzaj uszkodzenia skóry, które powstrzymuje ją przed samoistną naprawą, nadając jej charakterystyczny, wypieczony na słońcu, skórzany wygląd.

Weź pod uwagę Botox po 50-tce, jeśli:

 • wkrótce chcesz przejść przez menopauzę 
 • spędzają dużo czasu na słońcu lub na leżakach, które mogą znacznie zmarszczki skóry i zmienić jej tekstury pić alkohol regularnie - kobiety w wieku od 45 do 64 lat piją najwięcej alkoholu każdego tygodnia, więc są w najwyższym stopniu narażone na jego wpływ na ich skórę poprzez odwodnienie i uszczuplenie poziomu witamin i minerałów.

Jak Botox może pomóc

Botoks jest szczególnie skuteczny w leczeniu zmarszczek między oczami u kobiet w wieku 50 lat, ale inne obszary twarzy mogą wymagać dodatkowej pomocy. Botoks może być łączony z innymi zabiegami, takimi jak wypełnianie skóry, aby zmniejszyć wygląd uporczywych zmarszczek.

Jakie inne zabiegi skórne mogę wykonywać po 50-tce?

Objętość policzków również nadal spada w bardziej zauważalnym tempie u kobiet po 50-tce i może wymagać leczenia wypełniaczami skórnymi.

Brązowe plamy na skórze mogą być traktowane na wiele sposobów, w tym złuszczanie skóry i leczenie laserowe.

Inne części ciała, które zostały wystawione na działanie słońca - takie jak dekolt - również zaczynają wykazywać oznaki poważnych zmarszczek. Możemy traktować ten rodzaj zmarszczek z alternatywami dla Botoxu, takimi jak Ultherapy, która jest najlepszą opcją dla dekoltu. Ultraterapia wykorzystuje ręczne urządzenie ultradźwiękowe do podnoszenia i napinania skóry i jest szczególnie dobrym sposobem na odmłodzenie dolnej części twarzy.

Pytania do lekarza estetyka

 • Jak mogę przeciwdziałać procesowi starzenia się na innych obszarach mojego ciała, takich jak ręce? 
 • Czy mogę leczyć takie obszary jak podgardle? 
 • Jak mogę zapewnić, że wyglądam naturalnie, a nie jak 50-latek, który miał Botox?

Botoks po 60-tce- delikatne linie i zmarszczki dla uzyskania subtelnego, świeższego wyglądu.

Wiele kobiet po sześćdziesiątce chce wyglądać "świeżo" i "mniej zmęczona" niechcianymi zabiegami kosmetycznymi, a nie "przesadzać" z bardziej inwazyjnymi zabiegami kosmetycznymi.

Botox - często w połączeniu z innymi zabiegami w tym wieku oferuje idealny sposób na poprawę tego, co już masz, a nie całkowicie przekształcając jak wyglądasz.

Zmarszczki po 60-tce

Nawet jeśli dbasz o swoją skórę przez całe życie, do momentu osiągnięcia 60 lat stopniowy rozpad kolagenu (który zaczyna się w wieku 20 lat) oznacza, że prawdopodobnie masz zmarszczki.

Rozmiar Twoich zmarszczek będzie zależał od tego, jak dobrze dbałaś o swoją skórę. Jeśli paliłaś/eś, piłaś/eś regularnie alkohol lub korzystałaś/eś z kąpieli słonecznych, prawdopodobnie masz więcej zmarszczek.

Weź pod uwagę Botox w twoich 60-tkach, jeśli:

 • spędzili dużo czasu opalając się lub używając leżaka, aby wyglądać na odświeżoną i odmłodzoną, a nie 30 lat młodszą.

Jak Botox może pomóc

W tym wieku, oczekiwania mogą być najtrudniejszą częścią o Botox-jeśli masz 60 lat i chcesz wyglądać 30, to nie będzie możliwe. Botox, i inne procedury, takie jak wypełniacze, może pomóc wygładzić zmarszczki, ale wyniki będą subtelne.

Nie ma górnej granicy wieku na posiadanie Botoxu, więc sam wiek nie powinien powstrzymać cię od poddania się leczeniu. Jednakże, jeśli nie miałeś żadnych zabiegów wykonanych wcześniej, Botox nie będzie całkowicie odmłodzić twarz.

Botoks nie niszczy skóry. Więc jeśli jesteś zaniepokojony problemami takimi jak puste policzki lub trwałe zmarszczki, które nie są spowodowane tylko przez ruch twarzy, może wymagać dalszych zabiegów, takich jak wypełniacze skóry lub Laser Enhanced Rejuvenation skóry, aby osiągnąć ogólny świeższy wygląd.

Pytania do lekarza estetyka

 • Jak długo można oczekiwać, że leczenie Botoxem będzie trwało w tym wieku? 
 • Jak dramatyczne będą wyniki? 
 • Czy Botox boli bardziej na starszych pacjentów?

Niezależnie od wieku, Botox oferuje naturalnie wyglądające wyniki, abyś wyglądał na odświeżony i zrelaksowany.

© Copyright Chirurgia-Estetyczna.com.pl. All Rights Reserved.