Botox, Usuwanie zmarszczek, Modelowanie twarzy, Depilacja laserowa

Partner


Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem botoxu (toksyna botulinowa) są zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie wywołują długotrwałych skutków ubocznych. Świadczy o tym ich powszechne stosowanie i coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn
Zobacz również: jadeit.com.pl


działanie botoxuNajważniejsze zadanie, jakie ma do spełnienia botox wiąże się z zahamowaniem wydzielania neurotransmitera zakończeń nerwowych. Toksyna ta hamuje jednak także wydzielanie gruczołów potowych, przyczynia się do zmniejszenia bólu, przynosi też bardzo dobre rezultaty wówczas, gdy pacjentom towarzyszą zespoły bólowe występujące w połączeniu z napięciem mięśni. Naukowcy mówiąc o botoksie posługują się terminem rodzina neurotoksyn botuliny.

Nie ma w tym przypadku, są bowiem w stanie wyróżnić aż siedem jej typów. Każdy z nich jest w stanie wchodzić w reakcje z acetylocholiną zakończeń nerwowych, różnice dotyczą zaś przede wszystkim biosyntezy, wielkości cząstki oraz mechanizmu reakcji komórkowej. Najsilniejsza z nich jest toksyna typu A i to właśnie z nią (pod nazwami Dysport i Botox Cosmetic) mamy do czynienia w dermatologii estetycznej.

© Copyright Chirurgia-Estetyczna.com.pl. All Rights Reserved.