Botox, Usuwanie zmarszczek, Modelowanie twarzy, Depilacja laserowa

Partner


Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem botoxu (toksyna botulinowa) są zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie wywołują długotrwałych skutków ubocznych. Świadczy o tym ich powszechne stosowanie i coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn
Zobacz również: jadeit.com.pl


toksyna botulinowaToksyna botulinowa zaliczana jest do toksyn biologicznych, za jej wytwarzanie odpowiedzialna jest przy tym beztlenowa pałeczka Clostridium botulinum. Jest to najsilniejsza ze znanych nam toksyn biologicznych, a naukowcy są w stanie wyróżnić siedem jej typów antygenowych. W kosmetyce zastosowanie znajduje jedynie oczyszczona postać toksyny botulinowej rozwijana w specjalnych warunkach. Najważniejszym zadaniem, jakie ma do spełnienia toksyna botulinowa jest blokowanie przechodzenia bodźców z nerwów w kierunku mięśni twarzy. Co ważne, działa ona jedynie w obrębie tych mięśni, do których została dostarczona, nie ma więc mowy nie tylko o ich skurczach, ale i o zjawisku marszczenia się skóry.

zabieg toksyną botulinowąEfekty toksyny są widoczne stopniowo, czas jej działania oscyluje zaś w granicach od czterech do sześciu miesięcy. Wyraz twarzy nie zmienia się, znikają jednak zmarszczki. Wbrew obawom wielu przeciwników leczenia botoksem, jego następstwem nie jest zamrożenie mimiki twarzy. Z sytuacjami takimi możemy mieć do czynienia jedynie wówczas, gdy zdecydowaliśmy się na poddanie się mu w gabinecie, który nie jest znany ze swojego profesjonalizmu. Proces leczenia bazuje na wstrzykiwaniu preparatu zawierającego jad kiełbasiany w kilka miejsc znajdujących się na twarzy.

toksyna botulinowa warszawaW tym celu używa się jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w cienką igłę, dzięki czemu ma się pewność, że toksyna będzie działać tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. W czasie zabiegu pacjent znajduje się w pozycji siedzącej, on sam trwa zaś od 15 do 20 minut w zależności od tego, jak duża liczba miejsc jest poddawana leczeniu.. Pierwsze efekty działania preparatu są widoczne już po trzech dniach, muszą jednak minąć dwa tygodnie, zanim efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Przeprowadzenie zabiegu nie pociąga za sobą konieczności znieczulenia miejscowego, dzięki czemu tuż po jego zakończeniu pacjent może powrócić do swojej tradycyjnej aktywności.

© Copyright Chirurgia-Estetyczna.com.pl. All Rights Reserved.