Botox, Usuwanie zmarszczek, Modelowanie twarzy, Depilacja laserowa

Partner


Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem botoxu (toksyna botulinowa) są zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie wywołują długotrwałych skutków ubocznych. Świadczy o tym ich powszechne stosowanie i coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn
Zobacz również: jadeit.com.pl


Rozstępy to rodzaj blizny na skórze, czasami określany przez lekarzy jako "rozstępy". Są one spowodowane rozstępem w skórze właściwej lub w głębszej warstwie skóry, często wynikającym z gwałtownego rozciągnięcia tkanki. To pęknięcie kolagenu i elastyny pozostawia trwałą bliznę, gdy się zagoi, a z powierzchni staje się widocznym rozstępem, jaki znamy.

Kiedy pojawiają się one po raz pierwszy, rozstępy mają bardzo ciemny kolor, często fioletowy lub czerwony. Mogą być uniesione nad skórą i lekko opuchnięte i swędzące. Dobrą wiadomością jest to, że wygląd rozstępów poprawia się z czasem. W ciągu roku kolor blednie od czerwonego do bladego, a rozstępy spłaszczają się lub wydają się lekko przygnębione poniżej poziomu otaczającej je skóry.

Kto jest narażony na ryzyko wystąpienia rozstępów?

Każdy ma zdolność do powstawania rozstępów, ale osoby z ekstremalnym poziomem hormonów (np. kobiety w ciąży) lub osoby z rodzinną historią rozstępów mogą być bardziej podatne na ich powstawanie. Słyszałam, że wiele kobiet nazywa je "tygrysimi paskami", co jest fizycznym odwzorowaniem tego, co zrobił ich brzuch, aby pomieścić ich rosnące dziecko.

Poza ciążą u wielu nastolatków w okresie dojrzewania powstają rozstępy w odpowiedzi na ich rosnący i zmieniający się organizm. Ekstremalna budowa mięśni i wahania masy ciała mogą również powodować powstawanie rozstępów w miarę zmiany konturu ciała. Długotrwałe stosowanie niektórych leków, które mogą przerzedzić skórę, takich jak kortykosteroidy, może również powodować powstawanie rozstępów.

Jak można pozbyć się rozstępów?

Niestety, rozstępy są trwałe, podobnie jak blizna w innych miejscach na ciele. Ale masaż bliznowy może przyczynić się do poprawy wyglądu rozstępów, jeśli rozpocznie się on na wczesnym etapie rozwoju. Uciskanie blizny lub rozstępów może przyspieszyć jej dojrzewanie i pomóc w poprawie jej wyglądu. Masaże zaleca się wykonywać co najmniej raz dziennie, gdy tylko pojawi się rozstęp lub blizna. Po roku blizna jest zazwyczaj w pełni dojrzała.

Jeśli rozstępy mają czerwony kolor, badania wykazują, że składniki kwasu hialuronowego i tretinoiny mogą mieć niewielki wpływ na poprawę pigmentu rozstępów. Zabiegi laserem naczyniowym mogą przyczynić się do poprawy zaczerwienienia lub zmiany pigmentu w rozstępach. Niektóre z tych metod mogą pomóc w poprawie wyglądu rozstępów, jednak żadna z nich nie spowoduje ich całkowitej likwidacji.

Czy jest coś, co można zrobić, aby zapobiec powstawaniu rozstępów?

Szybka odpowiedź na to pytanie brzmi być może. Utrzymywanie dobrego nawilżenia skóry i unikanie nadmiernego przybierania na wadze może być Twoją jedyną szansą, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu skóry. Chociaż badania nie doprowadziły jeszcze do znalezienia idealnego produktu zapobiegającego powstawaniu rozstępów, kontrolowanie zmian w naszym organizmie i masie ciała może być najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego i gładkiego wyglądu skóry.

Czy są jakieś opcje chirurgiczne?

Jeśli po ciąży rozstępy znajdują się na podbrzuszu, masz szczęście. Rozstępy, które znajdują się pod pępkiem, mogą zostać usunięte chirurgicznie podczas zabiegu kucia brzucha. Operacja ta usuwa na stałe skórę pod pępkiem i wykorzystuje górną część skóry, aby stworzyć jędrniejszy brzuch i uzyskać gładszy wygląd.

Ważne jest, aby spotkać się z certyfikowanym chirurgiem plastycznym w celu omówienia realistycznych oczekiwań z tym typem operacji i zrozumieć, jak ten typ operacji usunie uszkodzoną skórę i przeniesie górne rozstępy do bardziej ukrytego miejsca w pobliżu linii bikini.

© Copyright Chirurgia-Estetyczna.com.pl. All Rights Reserved.