Botox, Usuwanie zmarszczek, Modelowanie twarzy, Depilacja laserowa

Partner


Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem botoxu (toksyna botulinowa) są zupełnie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i nie wywołują długotrwałych skutków ubocznych. Świadczy o tym ich powszechne stosowanie i coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn
Zobacz również: jadeit.com.pl


Fototwarz to zabieg wykorzystujący energię świetlną do poprawy ogólnego stanu i wyglądu skóry twarzy. Lekkie fotony niosą energię, która może być wchłonięta przez tkankę organiczną, jeśli jest ona wystarczająco gęsta. Intensywnie pulsująca terapia światłem, czyli IPL, to specjalistyczny zabieg ukierunkowany na przebarwienia w skórze. Może również stymulować produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra twarzy staje się gładsza, a zmarszczki mniejsze. Nasi klienci, którzy przychodzą do nas z obawami o pojawienie się blizn pourazowych, przebarwień spowodowanych trądzikiem i trądzikiem różowatym, są zachwyceni, że energia świetlna może być wykorzystana do poprawy lub skorygowania tych problemów. Ważne jest jednak, aby zrozumieć różnicę pomiędzy fotoodmładzaniem IPL a laseroterapią. Generalnie preferujemy IPL zamiast zabiegów laserowych, gdy przebarwienia wymagające uwagi znajdują się pod powierzchnią skóry.

Jak działa IPL

Urządzenie stosowane w tego typu zabiegach kosmetycznych jest ręcznym urządzeniem wytwarzającym wiązki światła o szerokim spektrum. Innymi słowy, światło jest mieszanką różnych częstotliwości, a urządzenie może być specjalnie skalibrowane w celu uzyskania określonej mieszanki długości fal. W tym przypadku chodzi o to, aby wycelować w pewne tkanki, pozostawiając inne nietknięte.

Prawidłowo skalibrowane urządzenie wytwarza wiązki światła, które przechodzą bezpośrednio przez warstwę naskórka. Warstwa ta, przy założeniu, że dana osoba nie ma wyjątkowo ciemnej skóry z dużą ilością melaniny, jest jaśniejsza od tkanek docelowych. Ciemniejsze tkanki piegów, blizny potrądzikowe i inne skazy będą pochłaniały energię świetlną.

Tkanki te nagrzewają się więc i ulegają uszkodzeniu. W końcu zostaną one wyrzucone i zastąpione zdrowszą tkanką. Warstwy podskórne również będą pochłaniać część energii, a to skurczy kolagen. Ciało reaguje zwiększeniem produkcji kolagenu.

Korzyści do rozważenia

Zazwyczaj planujemy serię zabiegów IPL w naszym gabinecie w Lafayette, ale zabiegi te są proste i wygodne. Ulepszenia wizualne mają miejsce w ciągu kolejnych miesięcy. Wynikające z tego wygładzenie skóry i zmniejszenie widoczności przebarwień może trwać przez długi czas.

Zabieg fotoodmładzania twarzy IPL nie uszkadza naskórka. W przeciwieństwie do zabiegów laserowych, które penetrują i kastrują nawet naskórek, zabiegi IPL ukierunkowane są jedynie na gęstszą tkankę. Nie stosuje się resurfacingu ściernego, nie stosuje się też ostrych środków chemicznych. Po zabiegach IPL nie ma praktycznie żadnych przestojów.

© Copyright Chirurgia-Estetyczna.com.pl. All Rights Reserved.